• Üye Ol | Üye Girişi | English
 • Örnek cümlemiz aşağıdaki gibi olsun;

  İngilizcesi
  About what time will you be here?

  Türkçesi
  - Saat kaç gibi burada olacaksın?
  - Saat kaç gibi burada olursun?
  - Saat kaç gibi geleceksin?
  - Saat kaç gibi gelirsin?

  1. Yukarıdaki cümleleri tam yazarak.

  2. Cümle içinde geçen kelimeleri bitişik şekilde yazarak.

  Aşağıdaki kelimeleri yazarak yukarıdaki örnek cümleye kolaylıkla ulaşırsınız.
    "saat kaç gibi burada"
    "saat kaç gibi"
    "kaç gibi burada olursun"
    "gibi burada olacaksın"
    "gibi burada olursun"
    "kaç gibi geleceksin"
    "kaç gibi gelirsin"
    "burada olacaksın"
    "burada olursun"


  Engturk'te 700.000 'den fazla cümle olduğu için tek kelime ile arama yaptığınızda çok fazla sonuç çıkabilir. O nedenle, günlük hayatta kullandığımız cümleleri an az iki ya da üç kelime ile aramanız halinde istediğiniz sonuca daha kolay ulaşırsınız.

 • en-tr
  Aradığınız cümleyi nasıl bulacaksınız?

  Kullanım Koşulları

   

  Kullanıcı adınız ve şifreniz sadece şahsınıza aittir. Bir üyeliği birden fazla kişi kullanamaz. Bir üyeliğin birden fazla kişi tarafından kullanıldığının tespit edilmesi halinde, Engturk o üyeliği tek taraflı olarak iptal etme hakkına sahiptir.

  Bir kişi birden fazla üye olamaz. Farklı kullanıcı adlarının aynı kişiye ait olduğunun tespit edilmesi halinde, söz konusu kişinin tüm üyelikleri iptal edilir. Engturk, ayrıca bu kişilerin siteye erişimini engelleme hakkına sahiptir.

  Bir üye gün içinde sadece bir IP den bağlanabilir. Farklı bilgisayarlardan ve farklı IP lerden bağlanmak isteyen kişilerin o günkü kullanımı dondurulur. Bu tip girişimlerin tekrarı halinde, Engturk o üyeliği tek taraflı iptal etme hakkına sahiptir.

  Üyelik formunda verilen bilgilerin doğru olduğu kabul edilir. Bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sorumluluk üyeye aittir.

  Siteyi yavaşlatmak, çalışamaz hale getirmek ya da yazılım ve donanım sistemlerine zarar vermek amacıyla eylemlerde bulunmak yasaktır. Engturk, bu gibi faaliyetlerde bulunanları tespit etmesi halinde, bu kişilerin üyeliklerini iptal etme va haklarında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

  Engturk, normal kabul edilemeyecek şekilde çok sayıda tıklama yapan kulanıcıların üyeliklerini iptal etme ve siteye erişimini engelleme hakkına sahiptir.

  Sitenin tüm içeriği Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında hukuki koruma altındadır. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen ya da topluca indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, yayınlanması ve bunlara teşebbüs edilmesi yasaktır. Engturk, bu gibi faaliyetlerde bulunan kişiler aleyhine yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

  Engturk, sitede yayınlanan reklamlar ile link verdiği site, ürün veya hizmetlerin içeriğinden ve kalitesinden sorumlu değildir. Ayrıca link verilen sitelerin kullanımından kaynaklanabilecek zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluk taşımayacaktır.

  Sitede yer alan içeriğin, kullanıcı tarafından üçüncü şahıslara sözlü ya da yazılı kullanılmasının sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir.

  Bu sayfada yer alan kullanım şartları, Engturk tarafından herhangi bir zamanda tek taraflı olarak değiştirilebilir. Kullanıcılar siteyi kullandıkları anda, bu sayfada yayınlanan şartları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılacaktır. Kullanım şartlarını kabul etmiyorsanız lütfen siteyi kullanmayın ve üye olmayın.

  Bu sayfada yer alan kullanım şartlarıyla ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm ihtilaflar, Muğla mahkemeleri ve icra dairelerinin yargı yetkisine tabidir.

  Gizlilik Hakları  |  Kullanım Koşulları  |  Yazılım

  ©2024 Bu sitenin tüm içeriği telif hakkı ile korunmaktadır belge tarihi ve no 19.04.2012 IEE/1457

  EyfelSoft