• Üye Ol | Üye Girişi | English
 • Örnek cümlemiz aşağıdaki gibi olsun;

  İngilizcesi
  About what time will you be here?

  Türkçesi
  - Saat kaç gibi burada olacaksın?
  - Saat kaç gibi burada olursun?
  - Saat kaç gibi geleceksin?
  - Saat kaç gibi gelirsin?

  1. Yukarıdaki cümleleri tam yazarak.

  2. Cümle içinde geçen kelimeleri bitişik şekilde yazarak.

  Aşağıdaki kelimeleri yazarak yukarıdaki örnek cümleye kolaylıkla ulaşırsınız.
    "saat kaç gibi burada"
    "saat kaç gibi"
    "kaç gibi burada olursun"
    "gibi burada olacaksın"
    "gibi burada olursun"
    "kaç gibi geleceksin"
    "kaç gibi gelirsin"
    "burada olacaksın"
    "burada olursun"


  Engturk'te 700.000 'den fazla cümle olduğu için tek kelime ile arama yaptığınızda çok fazla sonuç çıkabilir. O nedenle, günlük hayatta kullandığımız cümleleri an az iki ya da üç kelime ile aramanız halinde istediğiniz sonuca daha kolay ulaşırsınız.

 • en-tr
  Aradığınız cümleyi nasıl bulacaksınız?

  Gizlilik Hakları

  Bu beyan engturk.com EngTurk Cümle Sözlüğü'nün gizlilik politikasını içerir. engturk.com web sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

  engturk.com kullanıcıları üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi, engturk.com ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler, Satış Sözleşmesi'nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacaktır.

  Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, info@engturk.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

  Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları, anketlerde irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, email adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) vermeniz talep edilmektedir. Ayrıca, satın alma formunda kredi kartı bilgilerinizi talep edilebilmektedir. Yukarıda bahsedilen kişisel bilgileriniz; siparişlerinizi almak, ürün veya hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişlerinizi ulaştırmak ve siparişleriniz ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

  engturk.com'dan satın aldığınız ürünler için toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün veya hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir.

  Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize email gönderebilirsiniz.

  engturk.com'a aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

   

  Gizlilik Hakları  |  Kullanım Koşulları  |  Yazılım

  ©2024 Bu sitenin tüm içeriği telif hakkı ile korunmaktadır belge tarihi ve no 19.04.2012 IEE/1457

  EyfelSoft